1. B třída – Prv – úkoly od 23.3.

Prvouka (do 27.3.)

- str. 59, 60

- pokud je to možné, tak procházky, pozorování jarní přírody

- opakovat měsíce, roční období, dny v týdnu, hodiny

Vyznačení času na str. 60 – velkou ručičku modře a ať je opravdu velká!

malou ručičku červeně a mělo by být vidět, že je menší

Bylo by dobré, mít doma papírové hodiny, na kterých si dítě může čas nastavit.

Pokud hodiny nemáte, načrtněte dítěti na papír ciferník, krátkou a dlouhou ručičku, dítě si může samo hodiny domalovat, doporučuji každou ručičku jinou barvou, pak si může čas také nastavovat.

Vysvětlete dětem, že dlouhá ručička obíhá ciferník rychleji, když je na 12 je celá hodina, malá ručička leze pomalu, obejde ciferník za půl dne, ukazuje kolik je hodin…na které číslo ukáže, tolik je.

Dítě se učí poznávat pouze celé hodiny, bystřejší děti mohou zkusit půl, čtvrt, třičtvrtě, ale není třeba tím dětem motat hlavu.

Zkuste si projít denní režim podle hodin: např. v kolik hodin ráno snídáme, kdy obědváme, v kolik hodin pojedeme na výlet….během dne upozorněte děti, aby se podívaly na hodiny, velkou ručičku zatím nemusí řešit, mohou se řídit jen podle té malé.

Možnost procvičování PC: skolakov.eu – Prvouka 2. tř – člověk, jaro, cesta do školy….

Úkolů je hodně a moc děkuji, že je s dětmi děláte. Až to všechno skončí, měli bychom na oslavu uspořádat nějaký pořádný mejdan J

Každopádně po návratu do školy s dětmi vše projdeme a procvičíme.

Přeji všem pevné nervy a hlavně zdraví.