O nás

Jsme vesnická trojtřídní mateřská škola. Hlavní budovu, kde se nachází II. a III. třída, máme dvoupatrovou, dobře vybavenou. Obklopuje ji prostorná školní zahrada. Budova se nachází v klidné části na konci obce. Velkou výhodou naší MŠ je úzké sepětí s přírodou. Prostorná zahrada a okolní krajina nabízí velké možnosti k pozorování přírody, k sezónním činnostem i k vycházkám. Budova nemá vlastní vývařovnu, obědy dovážíme ze základní školy. Prostory budovy jsou vytápěny z centrální kotelny obce. Provoz v MŠ probíhá dopoledne ve třech věkově diferencovaných třídách. V přízemí hlavní budovy je II. třída a v patře III. třída. V obou patrech jsou prostory stejné. Z bývalé lůžkové části je ložnice jako samostatná místnost. V patře (ve III. třídě) je v témž prostoru zřízena malá tělocvična. V přízemí je kuchyňka, využívaná jako přípravna a výdejna svačin a obědů pro děti. I. třída se nachází mimo hlavní budovu – v prostorách místního zdravotního střediska /vzdáleno cca 100metrů/. Je umístěna v přízemí a má zcela samostatný vchod. I.třída má svoji šatnu, sociály, jídelnu a dvě herny. Jedna se mění v malou ložnici, kde se denně rozkládají lehátka. Třída má i svoji samostatnou kuchyňku – přípravnu, kam se jídlo dováží ze ZŠ. I. třída takto mimo hlavní budovu funguje již pátý rok. V roce 2011 byla provedena rekonstrukce hlavní budovy. Měnila se okna, koberce, nábytek. Zčásti se zrekonstruovalo sociální zařízení, topení a malovala se celá budova. V roce 2012-13 byla zbourána poškozená zadní část budovy a nahrazena novým nouzovým schodištěm. V roce 2013-14 byla provedena výměna osvětlení ve třídách, zakoupila se nová lehátka a podařila se vybavit zahrada novými zahradními sestavami. V roce 2014-15 byla provedena rekonstrukce kanceláře a III. třídy a opravily se chodníky před budovou. Byla pořízena interaktivní tabule. V roce 2015-16 byly v hlavní budově nainstalovány bezpečnostní kamery a tím zajištěna bezpečnost dětí – kontrolovaný vstup do budovy. Kompletní rekonstrukcí prošla kuchyňka – přípravna a výdejna jídel.

V roce 2016-17 byly kompletně zrekonstruovány toalety a umývárny. Na školkové zahradě za pomoci p.Šebánka vznikla stezka „Na boso“, kterou v letním období děti velmi rády využívají.

Společně s obcí jsme podali žádost na dotaci na nové balanční prvky na zahradu a na polytechnické nářadí. Byli jsme úspěšní. V srpnu 2017 jsme vše zrealizovali.

Ve školním roce 2017-18 jsme byli úspěšní při podání projektové žádosti na Magic box s interaktivními programy a to vše ve spolupráci s Obcí. Na jaře jsme se dočkali výměny písku a rekonstrukce některých herních prvků na zahradě. Ani o letních prázdninách se ve školce nezahálelo. Školka se může pochlubit novou fasádou a kompletně nově jsou vybaveny i šatny v obou patrech hlavních budovy – máme nové lino, skříňky…

Školní rok 2018-2019 byl opět plný akcí a probíhali různé rekonstrukční či modernizační aktivity. V průběhu roku jsme ve spolupráci s obcí podali úspěšnou žádost na dvě nová pískoviště, dále se během prázdnin začalopracovat na stavbě altánu, kde již je připravena základová deska. Novinkou na zahradě jsou zpevněné plochy pod stoly a lavice, které slouží k aktivitám i odpočinku dětí. V hlavní budově se v horní třídě vyměnila lina a koberce. Věříme, že se všem u nás bude líbit.

Školní rok 2019-2020 byl zpočátku plný akcí, zábavy a aktivit, které jsou pro naši školku typické. Avšak vše se změnilo v březnu s nástupem epidemie, která najednou vše ze dne na den proměnila. MŠ byla uzavřena, nebyl zde slyšet ruch a smích. My jsme však nezaháleli. Ve II. třídě bylo položené nové lino a koberec, vše se řádně vydezinfikovalo a uklidilo. Byly nainstalovány zásobníky na jednorázové ručníky, všude rozmístěna dezinfekce a těšili jsme se, až se všichni znovu sejdeme. Od 18.5. byla MŠ otevřena avšak v omezeném režimu, kdy ne všechny děti mohly nastoupit. Bohužel Covid-19 ovlivnil i oblíbené akce, jako jsou spaní v MŠ bez rodičů, rozloučení, výlety… nic z toho nebylo možné uskutečnit. Na zahradě MŠ vyrostl konečně slibovaný altán.

Návštěvnost stránek

Návštěvy stránek 1 040

Rozpětí dní 28

Průměrné denní návštěvy stránek 37

Z kterýchkoli vyhledávání (SERP) 0

Unikátní IP 182

Posledních 30 minut 0

Dnes 17

Včera 27