2. třída – Čj – úkoly od 27.4.

POZOR!

Ve čtvrtek  30.4. /15:00 – 16:30/ se uskuteční informační schůzka ve 2. třídě

Protože všichni z vás nemají možnost něco vytisknout, nebo poslat zpět požadované úkoly, rozhodla jsem se připravit vám další materiály pro práci na doma a zároveň využiji této příležitosti k  nahlédnutí do sešitů dětí. Nebudete tento týden tedy posílat úkoly na e-mail.

 Na  schůzce dodržíme bezpečnostní opatření:

Bez  účasti dětí, roušky, odstupy, jednání ve třídě individuálně.

Přineste s sebou: Český jazyk – pracovní sešit, školní sešit, diktáty, doplňovačky, písanku, čtenářský deník, barevnou češtinu. Matematika- pracovní sešit, školní sešit, malý sešit (Jak je lehká násobilka),Prvouka- pracovní sešit.

Pokud někomu tento termín nevyhovuje, zavolejte, domluvíme jiný termín.

Český jazyk

Po – opakujeme a procvičujeme probrané učivo- barevná čeština str. 30 / cv.1 (rozlušti přeházená slova), cv.2,3 (opravuj chyby), cv.4 , soutěž - zkus sám vytvořit vybarvovací obrázek jako je to na další stránce, ale dej do něj slova se slabikami  dě,tě,ně,bě,pě,vě,mě, (postup- nakresli obrázek, rozděl na políčka a přemýšlej jaké barvy použiješ na dané slabiky…) zdařilý obrázek získá odměnu. Pokud to nedokážeš, napiš místo toho 5 vět, ve kterých použiješ slova se slabikami dě,tě,ně,bě,pě,vě,mě.

Út – diktát  podle malého sešitu s doplňovačkami str. 31- doporučuji cv. 6, ale můžete vybrat i jiné (3,4,5), cvičení máte již doplněné, přečtěte si ho a potom napište jako diktát+ barevná čeština str.36 (pokud nedokážeš zvířátko nakreslit, tak si ho můžeš najít třeba v časopise a nalepit), můžete procvičovat na školákov.eu

St – procvičujeme probrané učivo – doplňovačky str.33/cv. 1,2,3 ,                       str. 34/ cv.1,2,3, (kdo chce, může celé), barevná čeština str. 57

Čt – procvičujeme probrané učivo – pracovní sešit str. 19 celá, doplňovačky      str. 35 /cv.6,7,8 ( můžete celé)

Pá – Svátek práce, tak si ho užijte !

 

 

Čtení

žlutá čítanka str.88-89,91 (+otázky v rámečku)

bílá čítanka str.42,43,44,45

Psaní  str.18

Připomínám zápis do čtenářských deníků.

Návštěvnost stránek

Návštěvy stránek 4 110

Rozpětí dní 28

Průměrné denní návštěvy stránek 147

Z kterýchkoli vyhledávání (SERP) 1

Unikátní IP 433

Posledních 30 minut 3

Dnes 40

Včera 327