2. třída – Čj – úkoly od 4.5.

Úkoly 2. třída  4.5. – 8.5. 2020

Český jazyk

Po – učebnice str. 78- vzpomeňte si, že jsme si říkali o slovních druzích, známe třeba už spojky a předložky, přečtěte si  jak se slovní druhy řadí za sebou               ( můžete shlédnout video https://www.youtube.com/watch?v=tRFZjccgVVY ), potom pracovní sešit str.20 / cv. 1,2,3,4 + naučit se vyjmenovat slovní druhy jak jdou za sebou ( do čtvrtka )

Út – vyjmenujte slovní druhy ( kdo ještě neumí zpaměti,tak je několikrát čte ), pracovní sešit str.21- celá, vzpomeň si jaké znáš spojky a napiš je do školního sešitu ( nápověda uč. str. 20 - 21)

St – učebnice str. 77 nahoře si přečtěte důležitou zprávu, potom cv. 1 -  přečtěte, vyberte 1 básničku a napište do školního sešitu, podtrhejte trojslabičná slova červeně a dvojslabičná modře, cv.2 – přečtěte báseň , hledejte rýmy a říkejte nahlas (rýmy hledáme na konci řádky),najděte nejdelší a nejkratší slovo a napište do sešitu, cv.3 přečtěte, najděte nejdelší a nejkratší slovo a napište do sešitu, vyrobte mamince přáníčko k svátku ( třeba otvírací srdíčko ?..vy si určitě poradíte, můžete nafotit a poslat na ukázku)

Čt – učebnice str. 79 / cv.1 ústně, pracovní sešit str. 22 ( pokud se zdaří on-line spojení, uděláme část spolu, čas bude upřesněn)

– Státní svátek

Čtení

pracovní list český jazyk č. 1 , odpovědět na otázky na druhé straně listu, potom nafotit a poslat na e-mail

žlutá čítanka str.93,94

bílá čítanka str. 46-47,48,49

+ vlastní kniha

Psaní str.19

 

Prosím nafoťte pracovní sešit str.21, úkoly tohoto týdne ve školním sešitě a odpovědi z pracovního listu ke čtení,  pošlete  na e-mail helenaadamkova@zszdikov.cz (pracovní   e-mail)   pro kontrolu. Děkuji

 

Návštěvnost stránek

Návštěvy stránek 4 008

Rozpětí dní 28

Průměrné denní návštěvy stránek 143

Z kterýchkoli vyhledávání (SERP) 9

Unikátní IP 505

Posledních 30 minut 1

Dnes 8

Včera 74