6. třída – Aj – úkoly od 18.5.

Online výuka: proběhne v úterý 9:00-9:45

Obsah:

• Procvičování na CD-ROM (součást pracovních sešitů)- Modul (připrav si CD pro případ, že se ti nenačte stream
  • Úterní zadání úkolu 3) a 4)
  • Nová gramatika: prezentace, procvičení (minulý čas od pravidelných sloves)

Co jsme dělali minulý týden:

• Minulý týden jsme se naučili říci, kde jsme byli, nebo nebyli minulý týden (was/were – wasn’t/weren’t)

Úterý:

• Přiložila jsem ti seznam otázek, které opakují různé gramatické jevy- můžeš využít buď tištěnou verzi, nebo zvukovou nahrávku- stejným způsobem mi můžeš vrátit vypracování (zvuková nahrávka, nebo odpověď přímo do pracovního listu) na marketamach@post.cz
  • CD-ROM- najdi si 3. modul, gramatika na svém CD-ROMu- zopakuj si minulý čas od slovesa „to be“
  • Podívej se na různá místa a vyjádři, kde jsi minulý týden byl-nebyl. (was/were) zašli na marketamach@post.cz

Where were you / were you not last week?

at a shop

at my grandparents

at a wedding

at the sport centre

on holiday

at school

on a playground

in a forest

at the swimming pool

at the cinema

• Pracuj s dále s cv. 3. Nyní zkus tvořit otázky v 2. osobě. Pozor na slovosled- viz. prezentace.

Např.: Were you in a shop?

• Dnes opakujeme: přítomný čas prostý
  • Představ si, že jsi nepřišel do školy. Zkus vymyslet různé výmluvy proč:

Why were you not at school yesterday?

Např.: byl jsem nemocný, byl jsem na dovolené, byl jsem u doktora, byl jsem doma s nemocnou babičkou atd.:-)

• Nová gramatika: prezentace a procvičování

• Učebnice str. 34: podívej se na slovíčka 1, kolik z nich už znáš?
  • Včera jsme si vysvětlili, jak se tvoří minulý čas. Přečti si text 2b. Podtrhej si všechna slovesa (přísudky), která jsou v tvaru minulého času. Podtrhaná slova si přepiš do sešitu.
  • Nyní už víš, jak se tvoří minulý čas od pravidelných sloves: vypracuj si v učebnici na str. 35 cv. 4 a 6 do sešitu a zašli ke kontrole na marketamach@post.cz .

Přílohy:

6. třída Minulý čas od pravidelných sloves