6. třída – Nj – úkoly od 4.5.

Úkoly na týden od 4. 5.. 2020:

Den wie vielten haben wir heute? Heute haben wir den 4. (vierten Mai 2020, heute ist Montag.)

Opakování učiva :

Časování sloves a předmět ve 4. pádě:

Písemně a celou větou odpovězte na otázky a pošlete ke kontrole (pište do školních sešitů).

1. Wie ist dein Papagei? 2. Sind dein Kater und deine Katze zu Hause? 3. Hast du zu Hause eine Maus? 4. Wo ist deine Schultasche jetzt? 5. Hat dein Freund ein Krokodil? 6. Wer fotografiert gern? 7. Was malen die Kinder oft? 8. Was spielt dein Bruder gern?

Cvič. 19 na str. 60 v učebnici vypracuj a pošli ke kontrole. Vytvořte věty se správným slovosledem.

V příloze Nj 6. spoj slova s obrázkem, nová slovíčka zapiš do slovníčku.

Nové učivo:

Začínáme novou lekci -č.4 na str. 63. Z této strany si zapište všechna nová slova, jde o roční období, rok, zvířata atd. Řadu výrazů už umíme, pak je nemusíte psát.

V pracovním sešitě na str. 45 vypracujte cv. 1, 2, 3 a pošlete mi ke kontrole.

Všechna písemná cvičení vypracujte do konce týdne.

verastepankova@zszdikov.cz

Blížíme se k závěru lekce č. 3.

Všechna cvičení mi odešlete nejpozději do konce tohoto týdne.

Někteří z vás mi ještě neposlali žádný vypracovaný úkol ke kontrole. Urychleně tak učiňte.

verastepankova@zszdikov

Příloha: