7. třída – Aj – úkoly

1. třída (16.3. – 20.3.)

Zaslat mailem projekt na téma: My Country (do 23.3. na mail marketamach@post.cz)

Jako vzor poslouží text na str. 57. Původně měl být projekt testován ústně. Vzhledem k situaci prosím o jeho písemné vypracování. Text by měl obsahovat následující informace:

• Whatpartsdoesthe Czech Republic have?
  • Whatisthecapitalofthe Czech Republic? How big isit? Whatcanyou visit there?
  • Whatisyoufavourite place in the Czech Republic and why? Wherecanyou go skiingetc.?
  • Whatisthebiggestmountain?
  • How many glacierlakeshavewegot? Whatisthedeepest and whatisthebiggestlake?
  • Where do youusually go foryourholiday? Where do youstay? What do you do there?

Pracovní sešit: doplnit chybějící cvičení str. 44 – 45. Pro další procvičování využít CD-ROM, který je součástí pracovního sešitu, vrátit se k učivu ze 3. Modulu (past simple, oddíl gramatika)- bude písemně otestováno po příchodu do školy.

V případě zájmu si mohou žáci pravidelně procvičovat slovní zásobu pod tímto odkazem:

Po kliknutí se zobrazí možnost Sign up for free to requestaccess. Žáci se poté mohou bezplatně zaregistrovat, či přihlásit pomocí svého facebookového účtu.

Každý den bude seznam slovíček rozšiřován o 4 – 8 slovíček.