8. třída – Aj – úkoly od 6.4.

Učebnice

(práce pro žáky s průměrem 3 a lépe povinně, pro žáky s horším průměrem dobrovolné)

Věnuj svůj čas práci s textem buď na str. 53 nebo 60. Na otázky k textu už jsi odpověděl/a dříve. Teď se nauč text reprodukovat (víceméně shrnout, co si pamatuješ, nebo ti přijde důležité) K tomu, aby tvoje řeč byla plynulá, by tě měly posloužit právě otázky, které jsou v učebnici k danému textu. Připrav si prezentaci (nejlépe v Power pointu, nebo v Prezi), kde budeš mít vypsané klíčové body/věty (cca 5 slidů a na každý slide 2-4 věty)- podobně, jak jste zvyklí při ústním zkoušení ve škole. Prezentaci můžeš obohatit o nějaké obrázky. Až budeš mít prezentaci hotovou (projekt), zašli mi ji na mail marketamach@post.cz ke kontrole. Prezentaci si poté ulož, osobně ji pak odprezentuješ.

Pracovní sešit (práce pro všechny žáky)

Opakuj si stále slovní zásobu a 2. a 3. tvar sloves!!! Vypracuj si cv. 4 a 5 na str. 53. Ve 4. Cvičení musíš nejdříve utvořit otázku v 2. osobě a poté odpovědět podle tabulky yes, or no. V 5. Cvičení píšeš o sobě podle pravdy, zda máš zkušenost s aktivitami v tabulce ve 4. cvičení.

Žáci s průměrem 3 a hůře odpoví na otázky k textu na str. 64. Do školního sešitu

William Shakespeare

1. When was William Shakespeare born?
  2. How many plays did he write?
  3. When did he die?

Bob Geldof

1. How did he call his first band?
  2. When was Bob Geldof born?
  3. How many books did he write?

Florence Nightingale

1. When was Florence Nightingale born?
  2. How did soldiers call Florence Nightingale?
  3. When did she die?

Ellen MacArthur

1. When was Ellen MacArthur born?
  2. When did she become the fastest woman to cross the Atlantic solo?
  3. Did she always want to be a sailor?

Práce s videem (dobrovolná)

Video: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/how-videos/how-make-pompom

Pracovní list: https://learnenglishkids.britishcouncil.org/sites/kids/files/attachment/how-to-make-a-pompom-worksheet.pdf