9. třída – Ma – úkoly od 6.4.

Tak kamarádíčkové,

samozřejmě mi je jasné, že v těchto dobách využíváte svůj čas smysluplně a kromě věnování se studiu se věnujete i svým koníčkům a dalším věcem. Takže mám pro Vás na tento týden přichystanou následující práci.

V učebnici Matematika 2. díl. (je tam nadepsaná Podobnost) se podívejte na stranu 32. Opište si do školních sešitů oba rámečky. Ano opravdu opište oba. Poté se podívejte na stranu 33 a vypracujte do školních sešitů cvičení 1 - 4 a potom si opět opište rámeček. Dále otočte na stranu 34 a 35 a vypracujte cvičení 5 - 10.

Také mám pro Vás nachystanou zábavičku, ať to není jenom šprtání. V odkazu níže je hra, kterou můžete hrát klidně i sami. Pokud budete hrát s více lidma, musí mít vytisknutý každý svůj papír. Pravidla jsou popsaná u hry, jediné co budete potřebovat je vytisknout hru, vzít si dvě šestistěnné kostky a tužku.

Soubor ke stažení:

Kostkové říše

To nám pro tento týden bude stačit.

Mějte se famfárově.