1. A třída – Prv – úkoly od 27.4.

Prvouka – od 27. 4.

Jarní hry dětí v přírodě – str. 52

Přečtěte dětem zadání v zeleném pruhu dole.

Povídejte si o hrách, které hrají děti na obrázcích.

Můžete dětem vyprávět, jaké hry jste hráli s kamarády vy v dětství.

Upozorněte děti na nebezpečí, která mohou nastat při sportování a hře venku v přírodě.

Připomeňte si, jak předcházet úrazům: helma na kolo i inline brusle, nehrát si na silnici, nevzdalovat se bez dovolení od domu, neposlouchat navádění starších dětí k lumpárnám, nechodit nikam s cizími lidmi….

Podporujte u dětí radost z pohybu. Přestože nebezpečí číhá na každém kroku. Dětská hřiště jsou teď možná zavirovaná, ale naštěstí bydlíme uprostřed krásné přírody. Můžete tedy dětem dopřát zábavu právě tam – lezení po stromech, skalkách, překonávání různých přírodních překážek, hry u potoka apod. – tím se u dětí rozvíjí obratnost, obratné a mrštné děti nejsou tak náchylné k úrazům.

Zkuste si na procházce zahrát na schovávanou, na babu, zaskákat si panáka, stavět domečky v lese z přírodních materiálů, nebo si zahrát šipkovanou /připravte doma na papírky různé úkoly – můžete zopakovat učivo prvouky, HV, TV/a udělejte si procházku se šipkami a plněním úkolů, zapojte celou rodinu.

Bylo by také fajn nacvičovat s dětmi přihrávky s míčem – házení, kopání na branku nebo skákání přes švihadlo. Určitě by měly děti jezdit na kole, samozřejmě s helmou na hlavě.

Děti, které chodí do 1. A, prostě musí jezdit na kole…

Pozdravuji všechny kluky a holky a těším se na brzké shledání.