6. třída – Čj – úkoly od 4.5.

Český jazyk  6.třída

Úkoly od 4. 5.

Téma na tento týden: podmět, opakování pověst

POZOR!!! – VŠECHNY ÚKOLY ZADANÉ NA TENTO TÝDEN PÍŠEME DO ŠKOLNÍHO SEŠITU Z ČESKÉHO JAZYKA

Pondělí 4. 5. – mluvnice

Učebnice str. 113 – 114 : Podmět

Odpověz na otázky, piš do školního sešitu:

Jak se ptáme na podmět?

Kterými slovními druhy je vyjádřen podmět?

Podmět nevyjádřený není ve větě, ale poznáme ho z předchozí věty nebo podle osoby určitého slovesa:

Přijdeš dnes k nám? --- ty

Vymysli a do školního sešitu napiš 5 vět s podmětem nevyjádřeným, věta musí obsahovat minimálně 5 slov.

Str. 114, cv. 1 – cvičení neopisuj, vypiš pouze podmět a pomocí číslice urči slovní druh.

Úterý 5. 5.

Podle literárního sešitu si zopakuj, co jsme se učili o pověsti. Jak pověst poznáš, Odpověď napiš do školního sešitu z čj.

Učebnice str. 114, cv. 2 a) cvičení opiš do školního sešitu z čj a podtrhni věty, ve kterých není vyjádřen podmět.

Středa 6.5.

Několikanásobný podmět str. 114- žlutá tabulka -  pozorně si přečti

Učebnice str.114 , cv.3 – cvičení opiš do školního sešitu a podtrhni rovnou čarou podměty, vlnovkou  přísudky.

Čtvrtek 7.5.

Vypravuj stručně pověst, která se vztahuje k místům v okolí tvého bydliště. Maximální rozsah A5. Piš do školního sešitu z čj.

Pátek 8. 5.-   volno , předchozí úkoly souvisí i s VO

Všechny úkoly jsou povinné, máte-li možnost zašlete ke kontrole mailem na mou adresu uvedenou na webových stránkách naší školy, v případě nutnosti pište , volejte na 606 75 77 44

On-line: http: //discord.gg/ JfaWc2w

čtvrtek 8:30 – 9:30