7. třída – Nj – úkoly od 11.5.

Úkoly na týden od 11. 5. 2020:

Den wie vielten haben wir heute? Heute haben wir den 12. Mai , es ist Dienstag.

Kontrola minulého učiva:

Otázky si opiš do školního sešitu, odpověz na ně celou větou a pošli ke kontrole:

1. Wie ist die Glockenblume? 2. Welche Farbe hat das Gras im Garten? 3. Liebst du Mohn? 4. Wann blüht der Mohn? (blühen – kvést) 5. Liebt deine Freundin die Dotterblume? 6. Kannst du die Dotterblume im Februar sehen? 7. Wie heißt ein kleines Häschen von dem Text? 8. Was möchte es haben?

Dále pracujeme podle přílohy Nj7.tř.Obst . Slova, která označují ovoce, rozděl do dvou skupin:

1. skupina Obst bei uns (ovoce rostoucí u nás)
  2. skupina Obst in der Welt (ve světě). Vypracuj do sešitu a pošli.

Podle přílohy Nj7.slovesa si zopakujeme časování sloves. Stránku mi pošlete ke kontrole celou doplněnou.

Jetzt kommt Freitag. Wir haben auch eine Deutschstunde freitags.

V pracovním sešitě str. 57 vypracujte cv.1, 2, 3 a pošlete ke kontrole.

Slovíčka 6. lekce už máme všechna, případně doplňte. Od příště začneme novou lekci.

Všechny domácí úkoly mi pošlete nejpozději do konce týdne. Někteří žáci se dosud neozvali .

Doplňte všechny nedodané úkoly.

verastepankova@zszdikov.

Přílohy: